Mistrzostwa Świata

20-02-2021

Okręgowy Związek Karate w Poznaniu powołał do reprezentacji karate  trzech zawodników z Klubu Sportów i Sztuk Walk w Turku z sekcji karate Kyokushin na Klubowy Puchar Świata w Kata.  Powołani  senpai  to utytułowani zawodnicy w osobach:   Aleksandra Figurska ( Gmina Turek), Wojciech Gadomski  i Artur Kaczmarek ( Miasto Turek) . Puchar Świata odbędzie się w dniu 27 lutego i do tego okresu trwają przygotowania treningowe pod okiem shihan Dariusza Jasiakiewicza 5 dan WKO BC Japan. Kapitanem drużyny został najbardziej doświadczony karateka z powołanej trójki Artur Kaczmarek 1 kyu.                                         

                                 Zawodników będzie wspierał również sensei Tomasz Stankiewicz 1 dan, trzymamy kciuki za występ  w PŚ, a jest to pierwsza tak poważna impreza dla tych młodych karateka.

Zdjęcia:

Aktualności

Działy serwisu


Masutatsu Oyama

Masutatsu Oyama urodził się 27 lipca 1923 roku w wiosce niedaleko Gunsan w południowej Korei. W dwa lata później rodzice wysyłają go do siostry w Mandżurii (południowe Chiny). W wieku 9 lat, jako uczeń szkoły podstawowej w Korei, zaczyna studiować chińskie Kempo nazywane osiemnastoma rękoma. Kiedy Oyama powrócił do Korei w wieku 12 lat, zaczął kontynuować trening koreańskiego Kempo. czytaj więcej...Projekt i realizacja online24.pl