Europejskie Zgrupowanie

10-03-2020

                W dniach 6-8 marca w Europejskim Centrum Karate Dojo Stara Wieś odbyło się zgrupowanie szkoleniowe dla instruktorów, trenerów i czarnych pasów karate kyokushin, którego organizatorem była Europejska Organizacja Karate i PFKS. W seminarium uczestniczyło ponad 210 osób z 14 państw europejskich.  Prowadzącymi byli legendarni karatecy- bezpośredni uczniowie Masutatsu Oyamy  ( twórcy kyokushin karate) w osobach Brian Fitkin 8 dan, Howard Collins  8 dan ( Collins jako pierwszy spoza Japonii przeszedł test 100 walk w Tokio 1 grudnia 1972 roku w jeden dzień ).  Okręgowy Związek Karate w Poznaniu reprezentowało 17 szkoleniowców w tym 7 z Klubu Sportów i Sztuk Walk sekcji karate kyokushin w osobach shihan Dariusz Jasiakiewicz 5 dan, sensei Daniel Pakuła 3 dan, sensei Sebastian Szewczyk 2 dan, Robert Łajdecki 1 dan, Tomasz Stankiewicz 1 dan, senpai Roman Gronowalski 1 kyu i Marcin Antczak 1 kyu. Podczas  seminarium była przekazywana wiedza o historii karate  kyokushin od chwili powstania, z  życia Sosai Oyamy. Doskonalono również  techniki kata i walki full contact jakich nauczał M. Oyama. Wszystko odbywało się we wspaniałej atmosferze ducha kyokushin karate, która była odczuwalna przez cały czas trwania szkolenia. Kolejnym wyzwaniem dla Polskiego Związku PFKS jest organizacja Mistrzostw Świata Shin Kyokushinkai po raz pierwszy w Polsce  z udziałem 104 państw pod nadzorem Światowej Organizacji Karate  ( WKO), a po nich światowy obóz szkoleniowy z udziałem najlepszych karateka na świecie.

              Podziękowania za wsparcie wyjazdu dla Burmistrza Turku, Burmistrza Tuliszkowa, Wójta Kawęczyna, PGKiM Turek i Radnego Miejskiego Pawła Kwiatkowskiego, OZK Poznań i innych osób pragnących zachować anonimowość.

Zdjęcia:

Aktualności

Działy serwisu


Masutatsu Oyama

Masutatsu Oyama urodził się 27 lipca 1923 roku w wiosce niedaleko Gunsan w południowej Korei. W dwa lata później rodzice wysyłają go do siostry w Mandżurii (południowe Chiny). W wieku 9 lat, jako uczeń szkoły podstawowej w Korei, zaczyna studiować chińskie Kempo nazywane osiemnastoma rękoma. Kiedy Oyama powrócił do Korei w wieku 12 lat, zaczął kontynuować trening koreańskiego Kempo. czytaj więcej...



Projekt i realizacja online24.pl