Mistrzostwa Polski Kumite

01-12-2019

Mistrzowie Polski w Walkach

W dniu 30 listopada odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin w Kumite, w których wystartowały czołowe kluby z Polski( 300 zawodników) . Nasza reprezentacja wystąpiła w 8 osobowym składzie. Byli to doświadczeni zawodnicy, którzy wywalczyli kwalifikacje podczas ogólnopolskiego turnieju w Kole. Przy silnie obsadzonych kategoriach wagowych nasi zawodnicy byli bezkonkurencyjni i dzielnie stawili czoło zawodnikom krajowym i z zagranicy, Nierzadko w walkach eliminacyjnych i finałowych o zwycięstwie decydowały nawet dwie dogrywki i nawet pomimo rozstrzygnięcia przez wagę musiała być podjęta decyzja o  trzeciej dogrywce. Po ciężkiej drodze przez drabinki  7 naszym zawodnikom udało się dotrzeć do finałowych walk w swoich wagach. Pięciu z nich wykorzystało możliwość walki o tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski i tym samym zdobyli złoto, a byli to: Aleksandra Figurska, Julita Stanisławska , Wojciech Gadomski, Hubert Nowinowski, Tomasz Sobczak
( senior- walczył bez żadnych ochraniaczy z technikami frontalnymi), V-ce Mistrzami zostali Marcel Rosiak, Natalia Zamiatowska. Trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył Bartosz Waberski, który debiutował w tak prestiżowej imprezie. Zawodnikom sekundował shihan Dariusz Jasiakiewicz 5 dan Klubu Sportów i Sztuk Walk w Turku.  Ponadto podczas Krajowych Mistrzostw  PFKK  w Kaliszu Adrianna Kolenda zdobyła dwa medale, złoty i srebrny  w kata i kumite. Podziękowania dla Burmistrza Turku i Tuliszkowa, PGKiM Turek, radnego miejskiego Pawła Kwiatkowskiego, OSP Turek i panu Robertowi Nowinowskiemu