seminarium walki full contact

18-09-2019

 W miniony weekend w Europejskim Centrum Budo – Dojo Stara Wieś, odbyło się seminarium kumite organizowane przez BKKK i Polską Federację Karate  Shinkyokushinkai , w którym uczestniczyli  instruktorzy  z  Okręgowego Związku Karate w Poznaniu. W tej  reprezentacji byli również trenerzy z Klubu Sportów i Sztuk Walk sekcji Karate Kyokushin : sensei Tomasz Stankiewicz i senpai Dariusz Szymczak, na co dzień prowadzący zajęcia w Tuliszkowie, Turku i Kawęczynie.

Położony w Przedborskim Parku Krajobrazowym kompleks sportów walki  jest obecnie największy na świecie ośrodkiem przeznaczonym do specjalistycznego treningu dalekowschodnich sztuk i sportów walki. O atrakcyjności i funkcjonalności miejsca niech świadczy fakt, że swój obóz treningowy organizowała w nim ostatnio Anna Lewandowska, której gościem specjalnym była zawodniczka UFC Joanna Jędrzejczyk.

 

Seminarium kumite  full Contact było niezwykle wyjątkowe ze względu na gości, którzy prowadzili zajęcia. Uczestnicy trzydniowego szkolenia mieli niepowtarzalną okazję trenować pod okiem shinhan Karena Gyadukyana oraz sensei Tariela Nikoleishvili, który w 2011 roku wywalczył Mistrzostwo Świata Open Karate Kyokushin  Full Contact ! O skali trudności tego osiągnięcia niech przemawia fakt, że tylko trzech ludzi na świecie spoza Japonii może poszczycić się takim wynikiem.

 

Program seminarium składał się z pięciu dwugodzinnych treningów, w których uczestniczyło 110. osób, w tym kadra zawodników reprezentacji Polski, Ukrainy i Węgier. Głównym celem zgrupowania była praca nad udoskonaleniem pozycji walki, poprawa poruszania się na macie, zwiększenie efektywności technik ręcznych jak i nożnych oraz taktyczne podejście do walki z przeciwnikiem. Prezes Dariusz Jasiakiewicz zaprasza na kolejne Seminarium szkoleniowe, które odbędzie się w Warszawie pod koniec października.

 

Zdjęcia:

Aktualności

Działy serwisu


Masutatsu Oyama

Masutatsu Oyama urodził się 27 lipca 1923 roku w wiosce niedaleko Gunsan w południowej Korei. W dwa lata później rodzice wysyłają go do siostry w Mandżurii (południowe Chiny). W wieku 9 lat, jako uczeń szkoły podstawowej w Korei, zaczyna studiować chińskie Kempo nazywane osiemnastoma rękoma. Kiedy Oyama powrócił do Korei w wieku 12 lat, zaczął kontynuować trening koreańskiego Kempo. czytaj więcej...



Projekt i realizacja online24.pl