Pierwszy Turnus Karkonosze

06-07-2019

Na przełomie czerwca i lipca w malowniczych Kowarach przy Przełęczy  Okraj  odbył się kolejny obóz sportowy kyokushin karate pod patronatem Okręgowego Związku Karate w Poznaniu. W obozie uczestniczyło  65 młodych wojowników, którzy doskonalili swoje umiejętności  w full contact karate kyokushin pod okiem najlepszych szkoleniowców w Wielkopolsce. Oprócz treningów był czas na przyjemności połączone z wycieczkami autokarowymi i pieszymi, po malowniczych szlakach  karkonoskich gór.  Nie zabrakło również wyprawy do Czech i zakupów na słodko, dla większości uczestników obozu była to pierwsza wyprawa poza granice państwa. Ponadto zwiedzano średniowieczne zamki, odwiedzono kąpielisko zasilane czystą wodą wprost z potoku górskiego. Poranny rozruch u podnóża gór dodawał codziennej mocy na wesołe spędzenie dnia oraz siły na treningi kumite i kata. Ta moc wystarczała na codzienne dyskoteki integracyjne oraz finałowe ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek i tradycyjny konkurs kabaretowy. Nie zabrakło również szkolenia piłkarskiego zakończonego meczem kadra kontra reprezentacja obozu i wygraną kadry 3-2. Był również konkurs przeciągania liny pomiędzy 6 grupami w różnym wieku. Najmłodszy uczestnik miał lat 7, a najstarszy 17 co nie przeszkadzało w budowania właściwych relacji i wymiany doświadczeń między uczestnikami. Obóz został zakończony egzaminem do brązowego pasa włącznie, który wszyscy ukończyli pozytywnym wynikiem.

Podziękowania dla kadry Dariusza Jasiakiewicza, Macieja Kowalczyka, Artura Mikołajczaka, Daniela Pakuły, Przemysława Kowalskiego i Bożeny Jasiakiewicz. Przed nami drugi turnus już 7 lipca …..

Zdjęcia:

Aktualności

Działy serwisu


Masutatsu Oyama

Masutatsu Oyama urodził się 27 lipca 1923 roku w wiosce niedaleko Gunsan w południowej Korei. W dwa lata później rodzice wysyłają go do siostry w Mandżurii (południowe Chiny). W wieku 9 lat, jako uczeń szkoły podstawowej w Korei, zaczyna studiować chińskie Kempo nazywane osiemnastoma rękoma. Kiedy Oyama powrócił do Korei w wieku 12 lat, zaczął kontynuować trening koreańskiego Kempo. czytaj więcej...Projekt i realizacja online24.pl