Historyczne Mistrzostwa w Turku

14-01-2019

W dniu 13 stycznia 2019 roku w Turkowskiej hali OSIR odbyły się Mistrzostwa Polski –Kwalifikacje do Mistrzostw Europy Karate Shin- Kyokushinkai, organizatorem Mistrzostw był Klub Sportów i Sztuk Walk kierowany przez Dariusza Jasiakiewicza.  Zawody odbyły się pod patronatem Burmistrza Turku Romualda Antosika. W Turnieju wystartowało 326 zawodników wyłonionych w drodze eliminacji regionalnych  w tym 237 w walkach i 89 w konkurencji kata z około 50 klubów PFKS i PZK.  Mistrzostwa otworzył V-ce Burmistrz Jerzy Kurzawa i Prezes PFKS Remigiusz Karpiński 6 dan oraz V-ce Starosta Władysław Karski. Cała impreza była rozegrana na czterech matach i trwała 8 godzin. Przedstawiciele wszystkich klubów i sędziowie otrzymali pamiątkowe materiały promocyjne miasta Turek. Reprezentacja Turku startowała w  14 osobowym składzie i zdobyła  łącznie 7 medali, w tym 4  złote, 1 srebrny.  Mistrzem Polski została Adrianna Kolenda, Filip Konefał, Marcel Rosiak kata i kumite, srebro wywalczył Kamil Nowak i  Gabriel Skierski , a  brązowy Daniel Pakuła. Tuż za podium na czwartym miejscu znaleźli się Paulina Majcherek, Artur Kaczmarek i Hubert Wasilewski. 
W klasyfikacji medalowej reprezentacja naszego miasta zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski.  Ponadto dwójka turkowskich zawodników Adrianna Kolenda i Gabriel Skierski wywalczyli udział w Mistrzostwach Europy  w Pradze w walkach kontaktowych.  Nad bezpieczeństwem zawodników czuwał niestrudzony sempami doktor Jarosław Bulski. Zarząd Klubu składa podziękowania dla Burmistrza Turku, Starostwa w Turku, Mleczarni Turek, OSIR Turek, Ratowników medycznych, firmy  Łukasza Wróbla, OSP Turek, Okręgowego Związku Karate w Poznaniu, Polskiej Federacji Karate Shinkyokushinkai oraz wszystkich członków Klubu i sympatyków tej niewątpliwie historycznej imprezy.

Zdjęcia:

Aktualności

Działy serwisu


Masutatsu Oyama

Masutatsu Oyama urodził się 27 lipca 1923 roku w wiosce niedaleko Gunsan w południowej Korei. W dwa lata później rodzice wysyłają go do siostry w Mandżurii (południowe Chiny). W wieku 9 lat, jako uczeń szkoły podstawowej w Korei, zaczyna studiować chińskie Kempo nazywane osiemnastoma rękoma. Kiedy Oyama powrócił do Korei w wieku 12 lat, zaczął kontynuować trening koreańskiego Kempo. czytaj więcej...



Projekt i realizacja online24.pl