POLISH FIGHTER CUP za nami ..
20-03-2018
Komunikat końcowy z
Międzynarodowego Turnieju Kyokushin/Shinkyokushin POLISH FIGHTER CUP
17.03.2018
Organizator: Wielkopolski Klub Kyokushin Karate w Malanowie kierowany przez sensei Daniela Pakule
Współorganizator: Polska Federacja Karate Shinkyokushinkai , Gmina Malanów, OSiR Malanów, Okręgowy Związek Karate w Poznaniu, Starostwo Powiatowe w Turku.
Zawody odbyły się w Hali Sportowej w Malanowie ul. Parkowa 29.
Organizację zawodów wsparł: Wójt Gminy w Malanowie,
W zawodach wzięło udział 180 zawodników z ośrodków z: Łódź Shodan, Klub Karate Sportowego Kumite Łódź, Poznań, Łódzki Klub Karate Kyokushinkai, Wieruszów, Radomsko, Warszawa, Warszawa Busi , Bydgoszcz, Józefów- Warszawa, Kaliningrad, Sochaczew, Zduńska Wola, Kowale Pańskie, Goszczanów, Władysławów, Tuliszków, Koło, Turek, Malanów, Grzymiszew, Ceków, Swarzędz.
Mistrzostwa odbyły się w konkurencji, w kategoriach wiekowych i wagowych kumite - 180 zawodników.
Mistrzostwa sędziowali: Dariusz Jasiakiewicz, Maciej Kowalczyk, Marcin Antczak, Elżbieta Kuras, Maciej Misiak, Waldemar Mila, Bogdan Jankowski, Artur Mikołajczak, Janusz Stasiak, Waldemar Opitz, Maciej Matysiak, Sebastian Szewczyk, Agnieszka Jabłońska, Natasza Kowalczyk, Rafał Dąbrowski, Rafał Gębalski, Maciej Jończyk, Ariel Więcławek, Norbert Kaczmarek, Mariusz Więcek, Tomasz Stankiewicz, Michał Drążkiewicz
Sędziowie czasowi: Bogdan Pastuszko, Magda Tomczyk, Dominik Bilkowski
Sędzią głównym zawodów był sensei Dariusz Jasiakiewicz 4 dan.
Zawody prowadzili: Rafał Paluta, Dariusz Szymczak, Cezary Pakuła
Sekretariat: Bożena Jasiakiewicz, Joanna Gawron, Iwona Bilkowska
Klub składa serdeczne podziękowania sponsorom, rodzicom i sympatykom za pomoc w organizacji i wsparcie Międzynarodowego Turnieju Kyokushin/Shinkyokushin POLISH FIGHTER CUP w Malanowie.
Chłopcy 7-8 lat -25 kg |
Dziewczyny 7-8 lat – 25 kg |
|||
1 |
Paweł Krasoń |
Łódz KKK |
Lena Zawadzka |
Koło |
2 |
Igor Aniołkiewicz – |
ZduńskaWola |
Zofia Ciszewska |
Koło |
3 |
Mikołaj Kapsa - |
Bydgoszcz |
|
|
3 |
|
|
|
|
Chłopcy 7-8 +25 kg |
|
Dzieczyny 7-8 + 25 kg |
||
1 |
Błażej Polak |
Józefów |
Karolina Rytczak |
Łódz KKSK |
2 |
Filip Antczak |
Łódz KKK |
Weronika Kleszcz |
Łódz KKSK |
3 |
Maciaszek Eryk |
Turek |
Maria Grycz |
Warszawa |
3 |
Marcin Wojciechowski |
Malanów |
|
|
Chłopcy 9-10 lat -30 kg |
Dziewczyny 9-10 lat – 33 kg |
|||
1 |
Ivan Ponomarev |
Kaliningra |
Magdalena Orlińska |
Warszawa |
2 |
Marcel Wiśniekwski |
Turek |
Lena Guć |
Zduńska Wola |
3 |
Filip Grzelczak |
Poznań |
Michalina Gałężewska |
Malanów |
3 |
Dawid Wiśniewski |
Turek |
Nina Andruszkiewicz |
Warszawa |
Chłopcy 9-10 lat -35 kg |
Dziewczyny 9-10 lat + 33 kg |
|||
1 |
Arseni Milovanov |
Kaliningrad |
Agata Sobieraj |
Radomska |
2 |
Hubert Nowinowski |
Turek |
Magdalena Wojciechowska |
Malanów |
3 |
Hubert Nowak |
Malanów |
Kinga Jankowska |
Poznań |
3 |
Jakub Górnik |
Warszawa |
|
|
Chłopcy 9-10 lat +35 kg |
Dziewczyny 11-12 lat – 35 kg |
|||
1 |
Konrad Gierałka |
Malanów |
Natalia Dudek |
Radomsko |
2 |
Krzysztof Płaza |
Łódz Shodan |
Maja Chojnacka |
Malanów |
3 |
Jakub Majcherek |
Malanów |
Lena Dzieciątkowska |
Malanów |
3 |
Aleksander Piaseczny |
Kowale Pańskie |
Zuzanna Chrostek |
Turek |
Chłopcy 11-12 -37 kg |
Dziewczyny 11-12 lat – 43 kg |
|||
1 |
Wiktor Słodkowski |
Łódz KKK |
Julia Orlińska |
Warszawa |
2 |
Bartosz Bocian |
Władysławów |
Zofia Kikowska |
Zduńska Wola |
3 |
Jan Lewon |
Józefów |
Joanna Szymczak |
Poznań |
3 |
Kamil Kałuża |
Łódz Shodan |
Wiktoria Parol |
Malanów |
Chłopcy 11-12 -43 kg |
Dziewczyny 11-12 lat + 43 kg |
|||
1 |
Eryk Kwiatkowski |
Bydgoszcz |
Marika Kuc |
Łódz Shodan |
2 |
Jakub Sitek |
Zduńska Wola |
Patrycja Będkowska |
Turek |
3 |
Maurycy Janiak |
Poznań |
Maja Winkowska |
Wieruszów |
3 |
Jakub Banicki |
Turek |
Katarzyna Krzemińska |
Poznań |
Chłopcy 11-12 lat – 52 kg |
Dziewczyny 13-14 -50 kg |
|||
1 |
Tobiasz Ignaczak |
Koło |
Martyna Gralak |
Bydgoszcz |
2 |
Krzystof Urbański |
Poznań |
Aleksandra Kruszyńska |
Poznań |
3 |
Igor Walczak |
Turek |
Małgorzata Janiak |
Władysławów |
3 |
Jan Wierzbicki |
Radomska |
Nikola Zawadzka |
Łódź Shodan |
Chłopcy 11-12 lat + 52 kg |
Dziewczyny 13-14 lat + 5o kg |
|||
1 |
Maksim Mironov |
Kaliningrad |
Aleksandra Goncharova |
Kaliningrad |
2 |
Marcel Gruszka |
Wieruszów |
Julita Stanisławska |
Tuliszków |
3 |
Filip Wawrzyniak |
Tuliszków |
Oliwia Kazimierczak |
Poznań |
3 |
Kamil Kleszcz |
Łódz KKSK |
Aleksandra Brylak |
Wieruszów |
Chlopcy 13-14 lat -40 kg |
Dziewczyny 15-16 lat –55 kg |
|||
1 |
Marcel Rosiak |
Turek |
Joanna Trzeciak |
Wieruszów |
2 |
Wiktor Wilczyński |
Turek |
Kinga Łuczak |
Wieruszów |
3 |
Mikołaj Olejnik |
Poznań |
Patrycja Radoszewska |
Władysławów |
3 |
Natalia Chrzanowska |
Łódz Shodan |
|
|
Chłopcy 13-14 lat -50 kg |
Dziewczyny 15-16 lat +55 kg |
|||
1 |
Kamil Nowak |
Malanów |
Adrianna Kolenda |
Turek |
2 |
Szymon Strózik |
Wieruszów |
Agata Kudlińska |
Turek |
3 |
Artem Atarshchikov |
Kaliningrad |
|
|
3 |
Frańciszek Puczkarski |
Poznań |
|
|
Chłopcy 13-14 -57 kg |
dziewczyny 17-18 lat open |
|||
1 |
Bartosz Torzewicz |
Koło |
Gabriela Kolenda |
Turek |
2 |
Filip Konefał |
Grzymiszew |
Hanna Grużewska |
Warszawa |
3 |
Kamil Rembowski |
Wieruszów |
Daria Suliga |
Malanów |
3 |
|
|
|
|
Chłopcy 13-14 +57 kg |
Chłopcy 15-16 lat -60 kg |
|
||
1 |
Wiktor Cieślak |
Malanów |
Gabriel Skierski |
Turek |
2 |
Kacper Wojtkowiak |
Tuliszkow |
Wojciech Pecujko |
Wieruszów |
3 |
Kacper Jasyk |
Wieruszów |
Paweł Ryszkowski |
Łódz Shodan |
3 |
|
|
Hubert Wasilewski |
Turek |
Chłopcy 15-16 lat -60 kg |
Chlopcy 15-16 lat +70 kg |
|||
1 |
Sebastian Malinowski |
Bydgoszcz |
Marcin Kostrzewski |
Sochaczew |
2 |
Jakub Walerysiak |
Władysławów |
Tomasz Boś |
Poznań |
3 |
Norbert Piechota |
Turek |
|
|
3 |
|
|
|
|
Chłopcy 17-18 lat -65 |
Chłopcy 17-18 lat +65 kg |
|||
1 |
Konrad Szyprowski |
Sochaczew |
Jan Kozliński |
Łódz Shodan |
2 |
Kacper Erkiet |
Malanow |
Artur Kaczmarek |
Władysławów |
3 |
|
|
Wiktor Habryń |
Łódz Shodan |
3 |
|
|
|
|
Klasyfikacja drużynowa |
|
|
||
1 |
Turek |
|
|
|
2 |
Malanów |
|
|
|
3 |
Wieruszów |
|
|
|
4 |
Łódz Shodan |
|
|
|
5 |
Poznań |
|
|
|
6 |
Kaliningrad |
|
|
|
Aktualności
Działy serwisu
Masutatsu Oyama
Masutatsu Oyama urodził się 27 lipca 1923 roku w wiosce niedaleko Gunsan w południowej Korei. W dwa lata później rodzice wysyłają go do siostry w Mandżurii (południowe Chiny). W wieku 9 lat, jako uczeń szkoły podstawowej w Korei, zaczyna studiować chińskie Kempo nazywane osiemnastoma rękoma. Kiedy Oyama powrócił do Korei w wieku 12 lat, zaczął kontynuować trening koreańskiego Kempo. czytaj więcej...